wczasy i noclegi w Łebie

Leba.net

Port morski w Łebie pełni funkcję rybacką i turystyczną. Znajdują się w nim przystań jachtowa i nabrzeża rybackie.
W sezonie letnim - od czerwca do września - w porcie cumuje wiele jednostek wycieczkowych, które oferują krótkie rejsy po morzu.

Przejście graniczne dla ruchu osobowego dla pływań sportowych i ruchu towarowego dla polskiego rybołówstwa obsługuje placówka Straży granicznej.
W porcie działa brzegowa stacja ratownicza Służby SAR, a przy nabrzeżu Maltańskim cumuje jej morski statek ratowniczy typu SAR-1500 m/s `"Huragan`.

Port leży na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, we wschodniej części Wybrzeża Słowińskiego. Znajduje się północnej części woj. pomorskiego, w północnej części powiatu lęborskiego, w zachodniej części miasta Łeba. Port jest usytuowany na odcinku ujściowym rzeki Łeby, a uchodzącej do niej rzeki Chełst. Na wschód od portu znajduje się jezioro Sarbsko a na zachód jezioro Łebsko.

Ruchem statków kieruje Bosmanat Portu Łeba podległy pod Kapitanat Portu Łeba. Wielkość statków wchodzących do portu nie może przekroczyć 50 m długości. Każdorazowe wejście do portu jednostek o zanurzeniu przekraczającym 2,50 m wg zarządzenia powinno być uzgodnione z kapitanatem portu. Redę portu Łeba stanowi akwen ograniczony linią kołową o promieniu 1,5 Mm wyprowadzoną z zielonej latarni wejściowej falochronu zachodniego.

W porcie Łeba zabronione jest poruszanie się na torze wodnym na odcinku od Bosmanatu Portu do obrotnicy jednostkom wyłącznie pod żaglami. Postój statków sportowych w porcie w Łebie jest dozwolony wyłącznie w Basenie Jachtowym i przy nabrzeżu Stoczniowym[4].

Infrastrukturą portową administruje Urząd Morski w Słupsku. Obszarem mariny jachtowej zarządza spółka miasta Łeby – Port Jachtowy w Łebie sp. z o.o.

Port Łeba posiada 3 baseny portowe.


Ocena artykułu9,0/10 (na podstawie 2 ocen)

Oceń, skomentuj artykuł jako pierwszy


wladyslawowo.org

wczasy we Władysławowie

ustroniemorskie.org

wczasy w Ustroniu Morskim

kuznica.eu

wczasy w Kuźnicy

chalupy.com

wczasy w Chałupach

ostrowo.eu

wczasy w Ostrowie

noclegi w Łebie:

polecamy:

  • letnik.pl - kwatery nad morzem
  • wczasy.pl - noclegi na wczasy

©  2003 - 2024   www.leba.net - noclegi na morzem na wczasy w Łebie - wakacje w Łebie

czwartek, 18 lipiec 2024r. 04:37:51, online: (0/2), 7.7 ms